+48 667 666 053

Badania UDT wózków widłowych.

Badania UDT wózków widłowych

Wózek widłowy został uznany jak urządzenie które wymaga ścisłej kontroli stanu technicznego . Instytucją która zajmuje się kontrolą wózka jest Urząd Dozoru Technicznego.

Każdy wózek widłowy powinien posiadać dokumentacje która zwiera szczegółowy opis działania podstawowych zespołów w nim działających. Użytkownik powinien posiadać podstawową instrukcje obsługi wózka, schematy podstawowych układów pracy wózka jak układu hydraulicznego i elektrycznego oraz certyfikat pochodzenia wózka. Co jakiś czas użytkownik musi przeprowadzać badania wózka przy udziale kontrolera  UDT aby zweryfikować poprawność  używania wózka z przepisami. Samodzielne  utrzymywanie poprawności dokumentacji i weryfikacja sprawności technicznej wózka nie jest sprawą prostą i wtedy warto się zastanowić nad wynajęciem firmy która się tym zajmuje. 

Każda kontrola pracownika UDT oprócz sprawdzenia dokumentacji wózka skupia się przede wszystkim nad badaniem sprawności technicznej. Badania są przeprowadzane na mechanizmach podnoszenia  które mają wykazać się zgodnym z dokumentacją techniczną czasem utrzymania nominalnego ładunku. Będą również dotyczyć sprawdzenia zużycia krytycznych mechanizmów wózka jak zużycia wideł, łańcuchów, opon wózka. Niezmiernie ważnym jest badanie szczelności i zużycia układu hydraulicznego . Wymagania dotyczące dopuszczenia do ruch uwzględniają sprawdzenie bezpieczeństwa używania wózka. Musi zostać sprawdzony układ hamulcowy wózka , sygnalizacja dźwiękowa wózka oraz jego oświetlenie.
Wnioski oraz zalecenie pokontrolne muszą zostać zrealizowane przez serwis wózków widłowych aby wózek został dopuszczony do użytkowania. Po zrealizowaniu wszystkich niezgodności w Księdze Rewizyjnej Wózka zostaje umieszczony wpis o dopuszczeniu wózka widłowego do użytkowania.

Jak widać zapewnienie dbałości o  prawidłowe używanie  wózka widłowego zgonie z wymaganiami UDT nie jest sprawa prostą dla użytkownika . Dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie współpracy z firmą która się w tym specjalizuje . Polecamy firmę   która zajmuje się obsługą wymagań UDT dla naszych klientów od wielu lat.

ZAKUPWYNAJEMSERWIS NOWYUŻYWANY LPGDIESELELEKTRYCZNY PNEUMATYCZNE
SUPERELASTYCZNE